Wstęp do zarabiania w Internecie

Wstęp do zarabiania w Internecie

12345 (No Ratings Yet)
Loading...
3 komentarze Zobacz komentarze

Pamiętam, że jedną z pierwszych rzeczy jakich zacząłem poszukiwać w Internecie zaraz po uzyskaniu stałego podłączenia do świata było źródło dodatkowego przychodu. Było to więcej niż 15 lat temu, więc był to wówczas mój jedyny dochód. Od tego czas próbowałem różnych, bardziej lub mniej opłacalnych przedsięwzięć, z których wiele okazywało się zupełnym niewypałem.By zaoszczędzić Wasz czas i uniknąć powtarzania moich błędów przytoczę je w poniższym artykule. Dla Waszej łatwości i wygody zdecydowałem się podzielić go na dwa rodzaje świadczonej przeze mnie pracy; pierwszy wymaga wyłącznie poświęcenia czasu, natomiast druga grupa to zadania wymagające czasu i umiejętności. Zajęcia te pozwolą zarobić nam więcej, jednakże do ich świadczenia potrzebujemy choć podstawowej umiejętności pisania, tworzenia grafiki, programowania, zarządzania stronami www oraz zdecydowanie bardzo dużej ilości cierpliwości.

 

Wymagające czasu

Zanim w domu zostało podłączone stałe łącze, zarówno mój dostęp do informacji, jak i posiadana przeze mnie wiedza w zakresie programowania i Internetu były mizerne. Dlatego też wszystko co miałem na początku mojej drogi, sprowadzało się do wyszukiwarki(wp.pl), naiwności oraz dobrych chęci. Dlaczego wspomniałem o naiwności? Odpowiedź jest bardzo prosta, proponuje Wam sprawdzić jakie rezultaty otrzymamy po wpisaniu do wyszukiwarki frazy “zarabianie przez Internet”. Od tego czasu wiele się nie zmieniło.. może jedynie przybyło oszustów oraz osób szukających . Wspólnym mianownikiem dla obu tych okresów jest to, że tak samo wtedy jak i teraz, większość z odnalezionych w ten sposób metod “zarabiania” polega na uczestnictwie w piramidzie finansowej dającej zysk wyłącznie beneficjentom znajdującym się na ich czubkach. Wierzcie lub nie, ale zarobione w ten sposób pieniądze nie wystarczą Wam nawet na pokrycie rachunku za prąd, który w tym czasie zużyjecie. Przygotowując informacje do tego artykułu znalazłem także takie strony gdzie jesteśmy proszeni o wykonanie przelewu lub wysłanie sms’a w celu potwierdzenia naszych danych. Tak – celowo staram się zniechęcić Was do podejmowania takich aktywności. Najczęściej jest to zwykle naciągactwo, które do niczego nie prowadzi, a nawet jeżeli uda Wam się zarobić jakąś sumę, to zapewne próg wypłaty będzie skonstruowany w taki sposób aby zniechęcić Was do dalszej pracy. Jeżeli ktokolwiek z Was znalazł portal gdzie klikając w reklamy, wypełniając ankiety, oglądając filmy lub zapraszając znajomych przez 160(etat) godzin w miesiącu zarobił choć tysiąc złotych to zapraszam do komentowania. Będę żarliwie bił się w pierś i taka otrzyma przeprosiny, moją rejestrację z jego reflinka + niespodziankę na łamach tego portalu 🙂

Wymagające czasu i umiejętności

Jeżeli liczyłeś na to, że ten artykuł przedstawi Ci złoty środek na szybki zarobek, to dalsza część tego wpisu Cię rozczaruje. Bez konkretnej wiedzy czy fachu, który pozwoli Ci świadczyć swoją pracę zdalnie, w sieci faktycznie zarobić jest trudno, praktycznie jest to niemożliwe. Poniżej przedstawiam kilka propozycji wraz z krótkim opisem z czym wiąże się każda z nich. Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Sukcesywnie będę starał się dodatkowo opisać każdą z profesji w osobnym artykule.

Jeżeli nie znajdziesz dokładniejszego opisu pozycji, która Cię interesuje to pamiętaj, że do Twojej dyspozycji po prawej stronie znajduje się newsletter. Jeżeli tylko się do niego zapiszesz będziesz regularnie informowany o wszystkich publikowanych wpisach.

 

Prowadzenie strony lub sklepu Internetowego

Prowadzenie strony lub sklepu InternetowegoW Internecie możemy posiadać swój własny zakątek w postaci Strony Internetowej takiej jak Startup, Blog lub Sklep Internetowy. Z pomocą przychodzi nam całe mnóstwo darmowych narzędzi – darmowych oraz płatnych lub zlecenie wdrożenia naszego pomysłu Programiście lub Firmie. W tym modelu zarabiać możemy na wiele różnych sposobów: umieszczając na stronie reklamy, oferując dodatkową treść po opłaceniu abonamentu lub sprzedając produkty. Wszystko zależy od naszych preferencji i możliwości. Najczęściej stworzenie aplikacji internetowej wiąże się z kosztową inwestycją ze względu na potrzebę zatrudnienia specjalistów. Dodatkowo będziemy potrzebowali również środków na promocję naszego pomysłu.

Grafik komputerowy

Praca grafika komputerowegoPraca grafika komputerowego wymaga znajomości programów graficznych oraz umiejętności tworzenia pięknych kompozycji. Prowadzenie strony lub sklepu internetowego wymaga wydania określonej kwoty np. na projekt graficzny. W przypadku świadczenia pracy grafika musisz posiąść umiejętność szukania takich potrzeb. Freelance to nie tylko wykonywanie pracy, ale także jej poszukiwanie. Jeżeli zdecydujesz się zostać grafikiem masz trzy drogi rozwoju: grafik web, grafik tworzący skład i projekty do druku lub grafik 3D. Oczywiście żaden wybór nie neguje możliwości nauki pozostałych, jednakże mając określoną ilość czasu, przynajmniej na początku, proponuję abyś zastanowił się co najbardziej Cię interesuje oraz jakie umiejętności są Ci najbardziej potrzebne w pracy. W kwestii nauki nie kupuj książek, najlepszą metodą nauki jest śledzenie tutoriali oraz możliwie dobre opanowanie narzędzi.

Programista

Programista, zarabianie przez InternetWiele osób błędnie zakłada, że każdy programista musi być adeptem studiów informatycznych. Z doświadczenia wiem, że jest to bardzo pomocne, jednakże nie jest to wymagane. Jeżeli czas, który planujesz przeznaczyć na studia, wykorzystasz na samodzielną naukę programowania to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wykorzystując nabytą wiedzę staniesz się dobrym programistą. Tak samo jak w przypadku fachu grafika, tak i tu posiadasz wiele dróg rozwoju. Jako programista możemy wytwarzać: aplikacje webowe, aplikacje mobilne lub aplikacje desktopowe. Podjęty przez nas wybór będzie również narzucał języki programowania, które będą nam potrzebne do tworzenia takich projektów.

Copywriter

Zarabiaj jako copywriterCopywriter to ktoś kto potrafi pisać atrakcyjne teksty. W pracy copywritera bardzo przydatna może być również znajomość języków obcych. Zależnie od poziomu w jakim operujemy danym językiem możemy przyjmować zlecenia nie tylko na tworzenie tekstów, ale również ich tłumaczenie. Praca copywritera jest o tyle uniwersalna, że treści potrzebne są wszędzie – na stronach internetowych, na ulotkach, hasłach, logotypach oraz wszelakich innych dokumentach. Narzędzia? W zupełności wystarczy Ci komputer o niewielkiej mocy oraz praktycznie każdy darmowy edytor tekstu. Jeżeli jako copywriter będziesz narzekać na brak zleceń, zawsze możesz rozszerzyć swoją ofertę o przynajmniej podstawowe zarządzanie mediami społecznościowymi.

Youtuber

Zarabiaj jako youtuberNa Youtube, podobnie jak w przypadku stron internetowych, możemy zarabiać na wyświetlanych  reklamach. Ze względu na kwoty, które rodzimi youtuberzy zarabiają na polskich widzach, tylko nieliczna ich grupa jest w stanie utrzymać się z wyświetleń. Skąd zatem cały ten “hajs z jutuba”? Każdy z youtuberów posiada swoją społeczność – pewien zasięg osób do których w mniej lub bardziej regularny sposób trafia swoimi filmami. Jest to bardzo skuteczny na reklamę, nic więc dziwnego, że z tej możliwości korzysta wiele firm.

Profesjonalny gracz – streamer

Zostań profesjonalnym graczemJest to chyba jedno z ciekawszych zjawisk ostatnich lat. Umysły wielu nastolatków rozpala myśl, że zarabianie realnych pieniędzy poprzez granie w gry komputerowe jest możliwe. Wachlarz oferowany przez streamerów jest jednak szerszy. Często podczas gry opowiadają ciekawe historie, dowcipy, czyniąc czas z nimi spędzony bardziej atrakcyjnym. Jak zarabiają? Wielu z nich swój dorobek umieszcza też na Youtubie, więc zarabiają na reklamach oraz współpracy z firmami. Dodatkowe fundusze otrzymują również za subskrypcje oraz dotacje podczas streamowania.

Obstawianie meczy

Zakłady meczowe, zarabianieOpcja idealna dla wszystkich fanów futbolu. Osoby zainteresowane tą aktywnością przestrzegam: jest to hazard! W odniesieniu do najnowszej wersji ustawy antyhazardowej na szczęście legalny. Warianty obstawiania są różne: wygra/przegra, konkretny wynik, ile goli padnie w meczu lub czy dany piłkarz wpłynie na wynik. W sieci istnieje wiele serwisów bukmacherskich oraz forów gdzie gracze dzielą się swoimi typami. Na pewno jasnym jest, że trzeba poświęcić dużo czasu analizom i statystykom. Doświadczenie pokazuje, że nie są to takie łatwe pieniądze jak można początkowo przewidywać.  

Podsumowanie

To już koniec moich pomysłów. Wydaje mi się, że zawarłem w nich wszystkie pomysły jakie kiedykolwiek miałem lub realizowałem w Internecie. Mam nadzieję, że są one chociaż odrobinę dla Was pomocne. Jeżeli tak – zachęcam do podzielenia się tym artykułem z innymi, a jeżeli macie pomysł na dodatkowe źródło dochodu, inne niż to które opisałem powyżej to zachęcam do podzielenia się nim w komentarzu.  

Disqs