Karta Citi Simplicity opinie

Karta Citi Simplicity opinie

12345 (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
4 komentarze Zobacz komentarze

W ostatnich dniach widziałem bardzo dużo informacji dotyczących karty kredytowej Citi Simplicity z banku Citi Handlowy. Na chwilę obecną testowałem już kilka rozwiązań z tego banku dlatego z dużą dozą ciekawości zwróciłem uwagę także na tę ofertę. Karta ta zasługuje na dodatkową atencję gdyż bank oferuje nam wiele ciekawych promocji(bonusów) dotyczących tej karty. Bony do sklepów Internetowych, drogerii, prenumerata czasopism i kilka innych – dla każdego coś dobrego 🙂 Więcej szczegółów w środku artykułu.

ZAŁÓŻ KARTĘ I OTRZYMAJ 300 zł NA ZAKUPY W MORELE.NETCiti Simplicity

W znalezionych przeze mnie artykułach brakowało mi opinii użytkowników tej karty. Na wstępnie chciałbym jednak w kilku zdaniach przedstawić Wam ten produkt. Do tej pory na łamach Easyfinanse opisałem dwie karty tego banku: CitiBank MasterCard World oraz CitiBank Premier Miles. Obie dotyczą głównie osób podróżujących.

Jeżeli chodzi o Citi Simpliciti jest to karta, której cel określony jest bardzo konkretnie – jest to oferta w pełni darmowa, której zadaniem jest spełniać potrzeby każdego przeciętnego Kowalskiego. Oczywiście oferta ta zawiera również kilka kruczków, jak wszędzie tak i tym razem nie ma nic za darmo. Moja opinia dot. wszystkiego co bezpłatne, sprawdza się i w przypadku opisywanej karty kredytowej. W przypadku karty Citi Simplicity darmowe są:

 • koszt posiadania karty – 0 zł
 • koszt monitów  – 0 zł
 • koszt powiadomień – 0 zł.

Jest to bardzo sympatyczne, gdyż bardzo często właśnie z tego powodu mnożą się ukryte koszty kart kredytowych. Jak widać w przypadku Citi Simplicity ten rodzaj ukrytych opłat nam nie grozi. W mojej opinii karta Citi Simplicity bardzo dobrze nadaje się w szczególności dla osób, które planują zamówić kartę na wypadek nieoczekiwanych wydatków. Aby uniknąć dodatkowych kosztów należy:

 1. Dezaktywować usługę CitiPhone (6zł/msc).  Służy ona do wykonywania operacji na karcie poleceniami wydawanymi telefonicznie. Z powodzeniem możemy to zastąpić systemem internetowym.
 2. Nie płacić kartą za granicą. CitiBank tradycyjnie i w tym przypadku nie jest najtańszy. Bank potrąci 5,8% od każdej wykonywanej przez nas transakcji wymagającej przewalutowania.
 3. Regularnie opłacać zobowiązania karty. Moja opinia dotycząca wszystkich kart kredytowych jest zawsze taka sama. Nie powinny ich brać osoby, które nie planują opłacać swoich zobowiązań regularnie. Rozbicie zobowiązania na raty będzie nas kosztowało 10% z określonym minimum 50 zł.

Promocje
Tak jak wspomniałem CitiBank kusi nas wieloma promocjami. Moja opinia dotycząca tego typu promocji jest bardzo pozytywna. Kiedyś wydawało mi się, że jest to typowe naciągactwo porównywalne z ofertą jaką oferują nam operatorzy telefonii komórkowej dla ofert z telefonami, które to oferty zawsze są przepłacone. CitiBank przygotował dla nas jednak dosyć opłacalne promocje:   Warunki promocji warto zweryfikować indywidualnie w regulaminie oferty, gdyż mogą się one zmieniać. Artykuł ten ma głównie skupiać się na aspekcie “darmowości” karty Citi Simplicity, a nie na bonusach z nią związanych. Aby nikt nie poczuł się jednak oszukany znalazłem taki zapis w regulaminie dot. warunku który trzeba spełnić by otrzymać bonus:

c) (Bonus otrzymają klienci którzy przyp. autora) dokonają nowo wydaną Kartą transakcje spełniające kryteria, o których mowa w ust. 2 poniżej, na łączną kwotę min. 3000 zł w ciągu 3 miesięcy kalendarzowych, jako pierwszy licząc miesiąc następujący po miesiącu, w którym została podpisana przez Bank umowa o Kartę

Dla kogo dostępna jest ta oferta?

Aby zamówić kartę Citi Simplicity musimy spełniać następujące warunki: Dla osób pracujących na etacie:

 • Wiek – minimum 21 lat
 • Zatrudnienie od minimum 3 miesięcy
 • Dochód – minimum 1200 zł netto

Dla osób prowadzących działalność gospodarczą:

 • Wiek – minimum 25 lat
 • Działalność prowadzona min. 24 miesiące

Rezygnacja z karty

Bardzo często tego typu oferty są bardzo skomplikowane jeżeli chodzi o rezygnację/rozwiązanie umowy. Jeżeli jest to jeden z powodów, który Cię powstrzymuje to poniżej załączam szczegółowy poradnik dotyczący wycofania się z tej oferty. Do wyboru mamy cztery sposoby rezygnacji z karty kredytowej. Moim zdaniem pierwszy z nich jest najwygodniejszy. Kartę kredytową w Citi Handlowy można zamknąć:

 1. Poprzez infolinię, poprzez kontakt z numerem: +48 22 362 24 84 lub +48 22 692 24 84
 2. W systemie transakcyjnym. Po zalogowaniu się do Citibank Online , przechodzimy do opcji: Kontakt z bankiem → Zapytaj/Złóż zlecenie → Karty Kredytowe → Zamknięcie karty
 3. Tradycyjnie – listownie, najlepiej poleconym z potwierdzeniem odbioru, na adres: Bank Handlowy w Warszawie S.A,  ul. Goleszowska 6, 01-260 Warszawa
 4. Osobiście – tutaj znajdziesz wyszukiwarkę oddziałów.

i chyba to co najważniejsze dla osób zainteresowanych głównie wspomnianymi wyżej prezentami. Moim zdaniem warto się nad tą ofertą pochylić na dłużej i podejść do tej decyzji bardziej rozważnie. Możliwe jest jednak, że zainteresuje Cię fakt iż:

Z karty możesz zrezygnować w dowolnym momencie. Aby otrzymać bonus sugeruje jednak nie robić tego przed powiadomieniem o jej przyznaniu.

Podsumowanie

W mojej opinii karta Citi Simplicity słusznie jest promowana na jedną z ciekawszych ofert obecnych czasów. Oczywiście nie ma nic za darmo, jednakże każdy ma inne potrzeby. Ilość produktów bankowych dostępnych obecnie na rynku daje nam swobodę wyboru takiego, który pasuje nam najlepiej. Zanim zdecydujesz się na zamówienie z powyższej tabeli zwróć szczególną uwagę na Zalety i Opłaty wypisane poniżej. Zalety Bardzo dobra karta “na wszelki wypadek” bez opłat za korzystanie z karty. Ciekawe promocje i gratisy dołączone do tej oferty. Limit do 56 dni okresu dla spłaty transakcji. Opłaty Koszt prowadzenia obsługi telefonicznej karty 6 zł. Wysoki koszt korzystanie z karty za granicą. Wysoki koszt rozbicia zaległości karty na raty – 10% zaległości, jednakże minimalnie jest to 50 zł.   Bardzo interesują mnie także Wasze opinie dotyczące tej karty. Będę bardzo wdzięczny za informację w komentarzach.

Disqs