Konto bez Granic PKO Bank Polski

Konto bez Granic PKO Bank Polski

12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Brak komentarzy Zobacz komentarze

Rachunek bankowy z którego aktualnie korzystam regularnie wprowadza nowe tabele opłat. Niestety cechą wspólną wszystkich zmian jest fakt, że robi się coraz drożej. Skuszony faktem, że w Banku PKO posiadam kredyt hipoteczny oraz wdzięcznymi kreacjami Szymona Majewskiego w reklamach tego Banku, zdecydowałem, że sprawdzę co oferta “Konto bez granic” ma do zaoferowania oraz czy faktycznie “Bez granic” istnieje.

Dla kogo Konto bez Granic?

Wspomniany w nazwie konta brak granic dotyczy przede wszystkim opłat od wykonywania transakcji. Posiadacz konta od banku PKO nie zapłaci za:

  • wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów
  • przelewy krajowe
  • kartę do konta
  • zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty
  • usługę powiadamiania sms

Koszt prowadzenia konta wynosi natomiast 17,90 zł. Co wydaje mi się być dosyć wysoką kwotą. Szybki rzut oka na stale aktualizowane porównanie kont osobistych dostępne na naszej stronie tutaj. Wprost pokazuje iż jest to chyba najdroższe dostępne obecnie na rynku konto.

Zalety Konta bez Granic

Podstawową zaletą konta bez granic są wymienione powyżej opłaty. Osoby aktywne, często operujące kartą mogą uznać, że dzięki darmowym wypłatom i przelewom zaoszczędzą znacznie więcej niż będzie kosztować ich prowadzenie konta.

Nawiasem mówiąc bezpłatne płatności przy kasie oraz wypłaty z bankomatu osiągniemy również inną metodą opisaną w artykule dotyczącym płatności mobilnych.

Drugą cechą tego konta jest fakt iż posiadacz takiego rachunku może liczyć na preferencyjne warunki w zakresie produktów oferowanych przez PKO Bank Polski, między innymi na niższe oprocentowanie Max pożyczki Mini Raty, bardziej atrakcyjne warunki konta walutowego lub oszczędnościowego.

Konto bez granic – Autooszczędzanie

Nie jest to nowość w świecie rachunków bankowych, jednakże niewątpliwie jest to dodatkowa zaleta Konta bez Granic, pozwala ono na automatyczne przelewanie niewielkich kwot, np. zaokrągleń, na prowadzony rachunek oszczędnościowy podczas płacenia kartą.

Podsumowanie

Konto bez Granic miało cel marketingowy polegający na tym, by klient Banku PKO nie zastanawiał się jak dużo zapłaci za konto, jakie opłaty i czynności wykluczą opłaty za kartę itp. Koszt prowadzenia konta miał być czytelny i wygodny dla każdego. Czy jest? Dla mnie nie jest, gdyż tak jak wspomniałem w innych artykułach, mój sposób korzystania z konta wyklucza by Konto bez Granic było dla mnie kontem opłacalnym, a jak będzie w Waszym przypadku?

Otwórz konto bez granic

Disqs